Už jen vzpomínáme - Aika a Nikinka
U dědy byli vždy jezevčíci, v dětství jsem si s nimi užil mnoho krásných chvil a jezevčíci se mi dostali „pod kůži“. V r. 1983 po přestěhování do rodinného domu jsem si pořídil fenku Ritušku, ale osud jí díky rakovině dopřál pouhé 2 roky života, nepomohla ani operace. Po odchodu Ritušky za duhový most se v roce 1985 doma objevila fenka Aika Pa-Dan, krásná standardní jezevčice, která byla miláčkem rodiny. Ale zároveň tulačka a jeden výlet se jí stal osudným a Aika se domů doplazila silou vůle. Bohužel rentgen ukázal páteř zlomenou na dvou místech a po 10 krásných letech jsme se s Aikou nedobrovolně rozloučili. Další fenka, které jsme říkali Nikinka, byla opět standardní jezevčice s PP, nádherná a obrovská kamarádka. Není divu, že byla miláčkem všech. Jednoho dne dostala kámoše. Ťapíček byl kříženec labradora a asi s vlčákem, mohutný černý pes, který vážil přes 40 kg, ale povahou labrador - tedy pes „vítací“. Nikinka s Ťapíčkem společně prožili bezva život. Nikinka nám za duhový most odešla v roce 2009.
Artík - Art z Čepínů
V srpnu 2009 jsme doma uvítali prvního psa - Arta z Čepínů, zase to byl standardní jezevčík s PP a opět barva červená. Artík je velice klidné povahy a při pohledu na fotky jsme asi udělali chybu, že jsme Artíka neuchovnili. Byl opravdový krasavec, dnes je zasloužilým veteránem a jeho pohodový život provázela láska celé rodiny. Ale v roce 2020 se do nového domova odstěhoval kámoš Ťapíček a má se tam skvěle. Ale Artíkovo srdíčko bylo smutné, stýskalo se mu, hledal Ťapíčka a pro nás to znamenalo úkol hledat mu kamaráda. Podařilo se.
Kamík - Cameron ze Sadovky
Ve středu 15. 8. 2020 jsme si přivezli malou černou chlupatou kuličku Camerona ze Sadovky, dlouhosrstého trpasličího jezevčíka, pejska, který si nás vybral a my jsme si vybrali jeho. Oboustranná symbióza platí dodnes. Kamíček je pes plný energie, Artík to záhy pocítil a i díky Kamíkovi hodně pookřál a vrátila se mu energie a chuť do života. Zakládající člen chovatelské stanice byl doma. Kamík v září 2021 skvěle zvládl zkoušku z bezkontaktního norování v excelentním čase 7 vteřin. Kamík je inteligentní pes  s nadprůměrnou kvalitou srsti, šikulka a od listopadu 2021 je už chovný pes.
Nikinka - Filomena Iconica Adacais Augus
V neděli 11. 10. 2020 jsme vyrazili na Vysočinu, kde na nás čekala maličká, červená trpasličí jezevčice Filomena Iconica Adacais Augus čili Nikinka. Cesta domů byla plná problémů, auto jí nedělá dobře dodnes. Nikinka má skvělý rodokmen s předpokladem úspěchů na výstavách, což se potvrdilo a v 16 měsících se stala juniorskou šampiónkou ČR.
Kasinka - Kasandra z Pánů louky
Smečka se v březnu 2021 rozrostla o trpasličí jezevčici Kasandru z Pánů louky čili Kasinku, která je červená s příměsí černé. Na výstavě v Lounech pan rozhodčí dal naší dorostence VN1 a při hodnocení jí předpověděl další úspěchy. Měl pravdu, pokaždé výborná a na klubové výstavě získala pro naší CHS první BOJ a BOB.
Artíček - Artuš Camnika Art
26. 7. 2023 je narodili 2 krásní kluci naší jezevčici Kasandře z Pánů louky, otcem je Tango von Damsmuhle, mezinárodní šampion. Artík byl první, zůstal doma a roste z něj úžasný pes.

Camnika Art
V březnu 2021 byla schválena Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Camnika Art. Naším cílem je poskytnout našim jezevčíkům vše co potřebují k plnohodnotnému životu a pro fenky ty nejlepší ženichy a pro štěňátka ty nejlepší domovy.